قدم به قدم همراه با فرایند بازسازی خانه

بازسازی یک خانه بسته به انواع پروژه می‌تواند از یک تا چند ماه به طول بیانجامد. نگاهی به برنامه‌ریزی زیر می‌تواند به شما در انجام آن کمک کند.

چک لیست بازسازی

با پیش‌بینی هدف نهایی و رویای خود شروع کنید,شما با دیدن عکس‌ها و طراحی‌های الهام بخش، در خصوص بازسازی خانه، ایده‌های جدیدی می‌گیرید. به طور مثال: آیا کفپوش را جایگزین کنم یا نه؟آیا با جایگزین وسایل جدید می‌توانم به فضاسازی بیشتر آشپزخانه کمک کنم یا نه؟ یا حتی با برداشتن یک دیوار می‌توانم به هدف نهایی نزدیک شوم یا نه؟

در نهایت از خود بپرسید که چه چیزهایی ضروری است و چه چیزهایی لذت بخش.

از گالری‌ها و خرده‌فروشی‌ها بازدید نمایید. مجلات را مطالعه و در اینترنت جستجو نمایید. تحقیق و بررسی خوب، کمک می‌نماید تا کیفیت کارها را بشناسید و به نتیجه مطلوب برسید.

بودجه‌بندی در بازسازی خانه بسیار مهم است, شما با در نظر گرفتن هزینه‌های احتمالی، بودجه بندی کنید.

بررسی کنید که چه هزینه‌هایی را باید انتظار داشته باشید.

اگر روند بازسازی را شروع کرده‌اید تحقیقات خود را در خصوص پیمانکار انجام دهید. این روند را زود شروع کنید زیرا پیمانکاران واجد شرایط، ممکن است نتوانند موعد تحویل سریعی به شما ارائه دهند.

برنامه‌ریزی برای بازسازی، پایه و اساس یک پروژه موفق است. بسته به مقیاس خانه‌تان یک زمان ۱۰ روز الی چند هفته تعیین کنید.

 

برای پیشبرد روند سریع مراحل بازسازی، شما نیاز به یک طرح اولیه از خانه‌ی ایده آلتان دارید, صحبت کردن با یک طراح به شما کمک می‌کند تا ایده‌ها و الهامات خود را در یک خانه‌ی زیبا و کاربردی تجربه کنید. پس از بحث در مورد خواسته‌ها و نیازها و بودجه,طراح شما یک طرح سه بعدی اولیه، با تمام زوایا برای شما ایجاد می‌کند که تا زمانی که با اهداف شما مطابقت ندارد می‌توانید در مورد آن تجدید نظر کنید.

 

برای روند سریع بازسازی، طرح کلی خانه، برنامه‌های زمانی و همچنین قراردادهای خود را نهایی کنید و برای جلوگیری از تاخیر یا هرگونه سوء استفاده‌ی محتمل، زمان اتمام کار تعیین نمایید.

 

بهتر است قبل از شروع بازسازی منتظر بمانید تا وسایلی که مورد نیاز است به دست شما برسد. به خاطر داشته باشید که اندازه‌ی هر کدام از وسایل شما اعم از وسایل برقی، نیاز به فضا و اندازه‌ی کابینت متناسب با خود را دارد. برای تغییر هر کدام از وسایل، حتما با طراح خود در ارتباط باشید که آیا با طرح نهایی شما مطابقت دارد یا نیاز به تغییر دارد.

بعد از نهایی کردن دیزاین فضا و طرح آشپزخانه، زمان شروع ساخت، آغاز می‌شود که ممکن است بر اساس مقیاس کار شما ۱۰ روز الی چند هفته طول بکشد.

در حین ساخت سفارشات، زمان خرید محصولاتی همچون کفپوش، نور، سینک و هود است که همزمان با نصب مابقی کارها نصب شوند.

 

در صورت نوسازی آشپزخانه، قبل از تخریب فضای فعلی خود، یک آشپزخانه‌ی موقت ایجاد کنید. برای برخی، این ممکن است به راحتی قرار دادن یخچال، فریزر و مایکروویو در بخش دیگری از خانه باشد.

قبل از شروع به تخریب می‌بایستی لوازم آشپزخانه‌ و مابقی اساس مورد نیاز را جمع کنید.

اکنون تغییرات ساختاری مانند پنجره‌ها ، دیوارها یا درهای جدید را شروع کنید. افراد عادی بایستی با یک متخصص مشورت کنند تا اطمینان حاصل شود که هرگونه تغییر ساختاری، مانند از بین بردن دیوارها با خیال راحت انجام می‌شود.

اگر اصرار دارید که با چند پیمانکار همکاری کنید، حتما تغییرات را با هماهنگی طراح خود انجام دهید.

طراحی خانه خود را همین امروز آغاز کنید

ما در شرکت ارسی می‌کوشیم در زمینه‌ی مشاوره و طراحی داخلی از صفر تا صد، در تمامی پروژه‌ها، شما را یاری رسانده و بهترین خدمات ممکن را در اختیار شما قرار دهیم.