نقشه آشپزخانه: شکل های پایه ای

شکل و اندازه‌ی فضای شما جزء فاکتورهای اصلی خواهند بود که نقشه آشپزخانه‌ی جدید شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. پنج نقشه‌ی پایه‌ای برای آشپزخانه وجود دارد: مدلL،  مدلG،  مدلU،  تک دیوار و گالری. معمولا اندازه و شکل اتاق، نقشه را تعیین می‌نماید. شما می‌توانید با اضافه نمودن به فضای آشپزخانه در منطقه نشیمن، نقشه‌ی خود را تغییر دهید. سبک زندگی و بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید تعیین خواهد کرد که در فضای موجود کار نمایید یا آن‌را افزایش دهید.

زمانی که آشپزخانه‌‌ی خود را طراحی می‌کنید اولین مسئله برای در نظر گرفتن، تعیین مناطق کاری شما می‌باشد. فضاهای روی صفحه کابینت، اثاثیه بزرگ و فضاهای نگهداری. هدف شما چیدمان نقشه به نحوی است که به مقدار زیادی کاربردی، کارا و به صورت فیزیکی راحت باشد در حالی که داخل مرزهای آشپزخانه‌ی شما باقی بماند. اول فضای خود را نقشه‌برداری نمایید، سپس کابینت‌ها، اثاثیه، صفحه کابینت و دیگر محصولات را انتخاب نمایید.

اگر علاقه دارید که استودیو ارسی یک پیشنهاد حرفه‌ای در خصوص چگونگی نقشه‌ی آشپزخانه به شما بدهد با ما تماس بگیرید. خدمات پاسخگویی ما همواره رایگان است.

بیشتر نقشه‌های آشپزخانه روی یکی از مدل‌های زیر قرار دارند اگرچه ممکن است اختلافات و انحرافاتی وجود داشته باشد.

 

انواع مدل ها برای انتخاب طرح آشپزخانه

مدل L

این نقشه یک از پرکاربردترین‌هاست و مناسب برای هر آشپزخانه‌ای است. آشپزخانه مدل L شامل فضاهای کاری روی دو دیوار کناری که عمود بر یکدیگر هستند می‌باشد. به علت اینکه هیچ جریان ترددی در منطقه کاری وجود ندارد، این نقشه برای آشپزی دو آشپز در یک زمان بسیار خوب عمل می‌نماید. اگر فضا اجازه دهد این امکان وجود دارد که با طراحی جزیره، یک منطقه کاری یا فضای غذاخوری به مجموعه اضافه شود.

 

مدل G

نقشه‌ی این آشپزخانه یک طرح شماتیک از مدل U می‌باشد که با اضافه شدن یک شبه جزیره و یا دیوار چهرم است. این نقشه، بسیار محبوب است به علت اینکه دیوار چهارم یا شبه جزیره می‌تواند برای صفحه کابینت اضافی و فضای نگهداری مورد استفاده قرار گیرد. این نقشه به علت اینکه فضای راه رفتن را محدود و ایستگاه‌های کاری را می‌بندد، مناسب برای آشپزخانه‌های بزرگ و باز است. از طریق اضافه نمودن سینک دوم، گاز رومیزی یا اجاق گاز فردار این نقشه به سادگی تبدیل به دو مثلث کاری می‌شود و می‌تواند اجازه دو پخت‌وپز کاملا مستقل را بدهد. در نظر بگیرید که آشپزخانه‌های مدل G به علت دارا بودن چهار دیوار می‌تواند احساس کوچک بودن را منتقل کند.

 

مدل U

این آشپزخانه همه کاره‌ترین نقشه را برای آشپزخانه‌های کوچک و بزرگ داراست. مدل U پخت و پز را از تمام سمت‌ها احاطه می‌نماید ودر حالی که یک مثلث کاری را ایجاد می‌نماید فضای صفحه کابینت و نگهداری را زیاد می‌کند. در مواردی که نیاز به جدایی فضای آشپزی و غذا خوری احساس می‌شود یک نقشه مطلوب است. مدلU به اندازه‌ی کافی انعطاف‌پذیر است و ایده‌آل برای ایجاد فضای نگهداری زیاد. بسته به اندازه‌ی اتاق شبه جزیره و یا یک جزیره‌ی مرکزی را می‌توان در آن جا داد.

 

تک دیوار

این نقشه پاسخی برای خانه‌های خیلی کوچک است. مثلث کار به وسیله قرار دادن سینک بین اجاق گاز و یخچال برای حداکثر بازدهی خطی شده است. در زمانی که از این نقشه استفاده می‌نمایید بهتر است یخچال به نحوی قرار گیرد که درب آن دور از سینک آشپزخانه باز گردد تا احتمال تداخل در جریان کار را از بین ببرد. به این مورد توجه داشته باشید که شما چپ دست یا راست دست هستید تا قراردهی ماشین ظرف‌شویی و کابینت‌هایی که مدام مورد استفاده قرار می‌گیرد به طرز صحیحی جانمایی شوند.

 

گالری و انتخاب طرح آشپزخانه

این نقشه کاراترین راه حل برای فضای باریک می‌باشد. آشپزخانه گالری شامل فضاهای کاری روی دو دیوار مقابل با یک منطقه تردد میانی است. قرار دهی اجاق گاز فردار یا گاز صفحه‌ای در یک سمت آشپزخانه و یخچال و سینک روی دیوار مقابل، اجازه جریان کار ساده را می‌دهد. این طرح می‌تواند به نحوی استفاده شود که آشپزخانه از یک سمت یا هر دو سمت به باقی خانه باز گردد. عرض ایده‌آل برای یک آشپزخانه گالری ۲۰۰ سانتی‌متر تا ۳۶۰ سانتی‌متر می‌باشد. آشپزخانه‌های گالری می‌توانند از طریق جابجا نمودن یک دیوار به جزیره یا شبه جزیره تبدیل شوند.

 

جزیره – انتخاب طرح آشپزخانه

جزیره‌ی آشپزخانه، مکانی برای خلاقیت در طراحی است. ابعاد توسط فضای شما و صفحه کابینت مشخص می‌گردد. حداقل ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر می‌بایستی اطراف تمام سمت‌های جزیره باشد تا اجازه دهد لوازمی از قبیل گاز فردار و ماشین ظرف‌شویی باز و بسته شوند. برای ابعاد یک جزیره باید به ابعاد صفحات کابینت توجه داشته باشید.

ابعاد صفحه‌ها و سنگ‌های مهندسی شده بیشتر از ۱۸۰*۳۰۰ سانتی‌متر نیستند و گاهی کوچکتر نیز می‌باشند. یک جزیره واقعا یک آشپزخانه‌ی کوچک است. آیا جزیره شما میزبان یک اثاثیه، سینک، گاز رومیزی، منطقه آماده‌سازی غذا و یا محل غذاخوری خواهد بود. برای طراحی جزیره این موارد را در ذهن داشته باشید.

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.